Hijyen ve Temizlik
Anaokulunda temizlik ve hijyen Vera anaokulunun üzerinde hassasiyetle durduğu konulardan birisidir.gün içerisinde çocuklarımızın kullandığı bütün alanlar kullandığımız bütün materyaller sıklıkla temizlenmekte ve dezenfekte edilmektedir. Yıl boyunca programlarımız içinde yer alan özbakım becerileri geliştirmeye yönelik hedeflerimize ulaşmak için çocuklarımıza gerekli motivasyon ve destek verilmektedir.
Wc ve lavabo tasarımlarımız çocukların özellikle temizlik alışkanlıklarını oluşturmada destekleyici ve özendiricidir. Kurumumuzda kağıt havlu, peçete ve ıslak havlu kullanımaktadır.
Binamızın yer döşemelerinde antibakteriyel malzemeler tercih edilmiş olup sınıflar maksimum derecede güneş almakta ve havalandırma sorunu bulunmamaktadır. Doğalgaz - kombi sistemi ile ısıtılan binamızda ısı ayarı otomatik termostat ile sürekli korunmaktadır. Allerji sorunu yaşayan çocuklarımız düşünülerek özel filitre sistemli süpürgeler kullanılmaktadır .Yemek yapımında ve sunum anında hijyenik kurallara titizlikle uyulmaktadır.